واکنش سازمان سینمایی به حواشی سریال های خانگی


معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مسئولیت تولید و نظارت بر سریال های نمایشی داخلی روی تریبون ها در حال حاضر بر عهده سازمان صدا و سیما است.

به گزارش ایسنا، به نقل از سازمان سینمایی و سمعی و بصری، سیدمحمد هاشمی به برخی اظهارنظرها درباره وضعیت سریال های نمایشی داخلی واکنش نشان داد که به دلیل ناآگاهی، مسئولیت این وضعیت به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان سینمای ایران نسبت داده شد. سینما .

وی گفت: تولید و پخش سریال های خانگی از جمله سریال کیله و دمنه بر عهده سترا و مربوط به سازمان صدا و سیما است و سیما منصوب شده و بدیهی است هرگونه پاسخگویی و شفاف سازی باید انجام شود. از طریق این مجموعه ها انجام شود.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: هر چند در حوزه فعالیت‌های فرهنگی و هنری، هم‌افزایی دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف موجب رشد و تعالی بیشتر در این فضا می‌شود، اما تفکیک مسئولیت ها و پذیرش آنها توسط مدیران مسئول نیازها اجتناب ناپذیر است.

هاشمی ضمن تاکید بر ضرورت پاسخگویی به مطالبات جامعه، مردم و خانواده سینما در این حوزه، گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان سینمایی نزدیک به دو سال است که نه تنها نقشی در تولید سریال و محتوای پلتفرمی ندارند. و همچنین هیچ گونه مسئولیتی در عدم نمایش آثار و نظارت بر آنها ندارد، لذا انتظار می رود در مواردی که اعتراض یا حساسیت افراد جامعه برانگیخته شده است، مراجع ذی صلاح شفافیت و پاسخگویی لازم را به عمل آورند. و احتمالاً در صورت تخلف تریبون ها در خصوص نظارت با اطلاع رسانی به مردم از طریق مراجع ذیصلاح پیگیری کنند.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دستگیری جاعلان اسناد در کازرون

ایسنا/پرس فرمانده انتظامی شهرستان کازرون استان فارس از دستگیری ۹ جاعل اسناد در این شهرستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.