پیمانکاران بیش از حد شهرداری اهواز باعث اعتصاب می شود / اثبات فساد شخصی، مخالفیم


ایسنا/ خوزستان رئیس شورای شهر اهواز در خصوص اعتصاب برخی از کارگران و وضعیت عدم جمع آوری زباله در برخی محله های اهواز گفت: برخی از رفتارهای اشتباه گذشته فاش شده است که یکی از آنها عدم دریافت کارگر است. حقوق، مگر اینکه اعتصاب کند؛ برخی از پیمانکاران نیز به دلیل مطالبات بیش از حد و برخی مشکلات درون بدنه شهرداری در اعتصاب هستند.

سیاوش محمودی در نشست خبری هیأت رئیسه شورای شهر اهواز که شامگاه یکشنبه (۹ خرداد) برگزار شد، با اشاره به نقش بی بدیل و تأثیرگذار رسانه ها در عرصه های مختلف، گفت: شورای ششم کار خود را با چالش های فراوان آغاز کرد. مدیریت نیروی کار، آموزش نیروها و برنامه محور بودن به جای فرد محور بودن و ایجاد شفافیت از برنامه های این شورا است.

به گزارش ایسنا، در ادامه این بیانیه آمده است: برنامه عملیاتی راهبردی اهواز برای افق 1405 به مراحل خوبی رسیده است و برنامه پنج ساله سوم شهرداری باید با هم افزایی بین دستگاه های مختلف تدوین شود تا بتوانیم با یک برنامه ریزی به سمت برنامه محوری حرکت کنیم. چشم انداز عملیاتی.”

رئیس شورای شهرداری اهواز گفت: دو حوزه اصلی درآمدزایی شهرداری ها از محل پرداخت عوارض و قیمت خدمات تامین می شود. شهرداری ها نیز از محل پرداخت عوارض ارزش افزوده و عوارض آلایندگی درآمدزایی می کنند که باید از سوی شهرداری مطالبه شود که این یکی از مشکلات جدی است.

محمودی با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه برداشت آب های سطحی گفت: در ماه های ابتدایی کار مشکل اصلی در زمینه دفع آب های سطحی بود که با افزایش همکاری شهرداری و آبفا توانستیم بر این مشکل فائق آییم. “

شهردار اهواز تصریح کرد: دو اولویت دیگر شورای شهر ساماندهی موضوع پسماند و فضای سبز بوده است و یکی از راهکارها در این زمینه آموزش شهروندی است که در این زمینه در انتظار کوتاهی شده است. برای کار بیشتر در این زمینه

وی در خصوص اعتصابات برخی کارگران و عدم جمع آوری زباله در برخی محله های اهواز گفت: رفتارهای نادرستی در گذشته وجود داشته که یکی از آن رفتارها این است که کارگر تا برود به حق خود نمی رسد. در اعتصاب؛” برخی از پیمانکاران نیز به دلیل مطالبات بیش از حد و برخی مشکلات درون بدنه شهرداری در اعتصاب هستند.

وی افزود: در این مدت برای ارائه خدمات بهتر به مردم دستمزد کارگران زودتر از کارمندان پرداخت می شود.

محمودی با اشاره به قرار گرفتن شهرداری اهواز در لیست سیاه وام ها، گفت: پیگیری ها برای حل مشکل وام از سوی شهرداری در حال انجام است که به مراحل خوبی رسیده است تا شهرداری بتواند بدهی خود را تسویه کند و بانک شهر نیز حقوق بازگشایی کند. به شهرک ها.” پرداخت حقوق به موقع؛ اگر دستمزدها عقب نیفتد، دیگر مشکلی با ماندن زباله در شهر نخواهیم داشت.

رئیس شورای شهر اهواز گفت: در ادامه با نوسازی ماشین آلات موجود، سازمان خدمات شهری شهرداری را تجهیز می کنیم تا در صورت بروز مشکل، زباله ها روی زمین نماند.

وی افزود: به گفته کارگران، سال گذشته 5 میلیون و 600 هزار تا 6 میلیون تومان و اکنون 9 تا 11.5 میلیون تومان دریافت می کنند، یعنی دستمزد کارگران دو برابر شده است، در حالی که در دوره قبل برخی از دستمزد کارگران بوده است. دو برابر شد.” داده نشد.

محمودی ادامه داد: اکنون که دستمزد کارگران را پرداخت می کنیم، انتظار داریم کارگر هفت ساعت و 33 دقیقه کار کند، اما در اهواز به طور متوسط ​​سه تا چهار ساعت در پسماند کار می شود که شهر را نمی توان با آن تمیز کرد. ” . در برخی مناطق حتی نیروها در محل کار حضور ندارند.

رئیس شورای شهر اهواز درباره وضعیت سگ های ولگرد در این شهر نیز گفت: اقدامات خوبی در زمینه جمع آوری سگ های ولگرد انجام شده اما وضعیت مساعد نیست.

وی در خصوص طرح افتتاح هر هفته یک پروژه در شهرداری گفت: درست است که برخی از پروژه هایی که افتتاح می شود محله ای است اما هدف از افتتاح این پروژه ها رفتن بین مردم است. با این حال، روند طراحی به سمت افتتاح پروژه های شاخص پیش می رود.

محمودی بیان کرد: انجام این کار باعث تحرک در مدیران شهرداری نیز شد که از مزایای این کار است. از این رو تا پایان شهریور ماه سال جاری پروژه های نیمه تمام محله ای، منطقه ای و شاخص شامل چهارراه شهید کجباف و چهارراه میدان دانشگاه به اتمام می رسد و سپس به بررسی پروژه های جدید خواهیم پرداخت.

رئیس شورای شهر اهواز با اشاره به وضعیت پارک بانون بلوار گلستان گفت: در تلاش هستیم تا پارک بانوان بلوار گلستان را به پارک خانواده تبدیل کنیم.

محمودی در پاسخ به سوالی درباره روند انتخابات در شورای شهر اهواز اظهار داشت: برگزارکنندگان انتخابات، انتخابات را به سمتی بردند که بی اعتمادی در بین مردم ایجاد شود. 700 نفر برای 13 کرسی با هم رقابت کردند.

شهردار شورای شهر اهواز گفت: برخی از اعضای شورای شهر در این دوره 5 میلیون تومان برای انتخابات هزینه کردند اما باید پرسید که برخی از اعضای شورای شهر در دوره پنجم و قبل از آن چقدر برای انتخابات هزینه (تبلیغات) کردند و چه کسانی از آنها حمایت کردند؟ ?

وی گفت: اگر یکی از اعضای هیئت مدیره به صورت قرضی روی این صندلی بنشیند باید از او حمایت کند وگرنه جایگاه خود را از دست می دهد.

محمودی تصریح کرد: فردی که در تهران می نشیند و توئیت می کند، مجموعه سیاسی دارد که از قلم نیفتاده است. اگر دل آن شخص در اهواز می سوزد باید در شهر حضور داشته باشد. برخی موظفند بگویند برخی از اعضای شورا از این دوره با هزینه 5 میلیون تومانی در انتخابات پیروز شدند.

شهردار اهواز گفت: اگر مشکلی در روند انتخابات وجود دارد، برگزارکنندگان انتخابات و آن که در دو دوره این جریان را ایجاد کرده و اعتماد مردم را زیر سوال برده است، باید پاسخگو باشند. چرا مردم اهواز به دموکراسی بی اعتمادند؟ مردم باید کسی را انتخاب کنند که به کسی بدهکار نیست. در دوره قبل، یک مشاور 20 میلیارد تومان برای (تبلیغ) در انتخابات هزینه کرد. این شخص پولی را که به دست آورده از کجا باید بیاورد؟

وی بیان کرد: شورای شهر به دنبال مبارزه با فساد است و اگر فساد فردی ثابت شود با آن مخالف خواهیم بود. البته فساد فقط مربوط به فرد نیست و نظام نیاز به اصلاح دارد. حالا یکی از برخوردها و مقاومت های عده ای به این دلیل بود که شهردار گفته بود همه نیروهای شهرداری حضور و غیاب خود را ثبت کنند.

محمودی گفت: برای مبارزه با فساد تردد مردم کافی نیست، بلکه باید ساختار را تغییر داد تا ارتباط مردم با مسئولان شهرداری برای اخذ مجوز و سایر اقدامات کاهش یابد.

رئیس شورای شهر اهواز با اشاره به مشخص نشدن مرز اهواز و کارون نیز اظهار داشت: از زمانی که کارون از اهواز جدا شد، شهرداری اهواز با دست و پا شکسته به خدمات رسانی در کوی مشعلی ادامه می دهد.

وی درباره وضعیت پل فولادی تصریح کرد: پل فولادی به شهرستان کارون تحویل داده شد اما مقرر شد که فولاد هزینه تعمیر پل را پرداخت کند و شهرداری اهواز کار را انجام دهد اما پس از آن تجهیزات به سرقت رفت، پل فولادی رها شد که آسیب جدی به آن وارد کرد. وضعیت پل پیچیده است، بنابراین تعمیر آن حداقل چند ماه طول می کشد. ترک افعال در این خصوص نیز باید رعایت شود.

محمودی گفت: رساندن این پل به وضعیت مطلوب حداقل 10 میلیارد تومان نیاز دارد که فولادسازی حدود نیمی از آن را پرداخت می کند و مابقی را استاندار یا شهرداری اهواز باید تامین کند.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دستگیری جاعلان اسناد در کازرون

ایسنا/پرس فرمانده انتظامی شهرستان کازرون استان فارس از دستگیری ۹ جاعل اسناد در این شهرستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.