چرا رابعه اسکویی در سریال تاریخی اینطور اختراع شد؟

رابعه اسکویی بازیگر سینما و تلویزیون که به تازگی بازی خود در سریال مستوران را به پایان رسانده است با شخصیت خود در این سریال مردم را شگفت زده خواهد کرد.

سریال «مستوران» به کارگردانی مسعود آب پرور و تهیه کنندگی عطا پناهی برای پخش در صداوسیما به تهیه کنندگی سازمان هنری رسانه ای اوج تولید می شود که تصویربرداری آن به تازگی به پایان رسیده است.

اسکویی در مورد آرایش متفاوت او می گوید: «موفقیت نقشم را مدیون گریمور و طراح لباس در این پروژه هستم، زیرا در واقع گریم و لباس دیگران را با آن می پوشیدم و خودم را نمی شناختم، چون نقشم مرا به چالش می کشد. . “

مشاهده اطلاعات بیشتر:

* سرنوشت سریال تاریخی مستوران کیست؟

* آیا «اسرار» به پایان «وکالتنامه» دچار خواهند شد؟

رابعه اسکویی در گفت وگو با ایسنا، درباره حضورش در سریال مستوران توضیح داد: این سریال بیشتر یک اثر افسانه ای است تا تاریخی. آقای. سید جمال سید حاتمی که در ابتدا کارگردان این سریال بود و یکی از دوستان صمیمی من بود از من دعوت به این کار کرد و خیلی جالب بود که نقش اول زن منفی را به من داد و آن نقش خیلی بود. برای من جذاب است. فکر می کنم آن نقش در ایران جواب نداد. شخصیتی که من در این کار دارم بسیار هیجان انگیز است و من را به چالش کشید و از خود واقعی من بسیار دور بود. بنابراین نزدیک شدن به آن نقش برای من کمی سخت بود.

وی همچنین از همکاری با گروه سازنده سریال مستوران ابراز خرسندی کرد و گفت: گروه مستوره واقعاً حرفه ای بودند. از فیلمبردار کارمان (مسلم تهرانی) با گروهش گرفته تا صدابردار (میثم یاردیلو)، گروه لباس و گریم (ژاله زکی زاده، احسان روناسی و…) همه عالی بودند. آقای. مسعود آب پرور که پس از آقای سید حاتمی، مطمئناً ابتدا کمی برایمان سخت بود، اما چون با هر دو کارگردان کار کرده بودم، زودتر از بقیه وارد شدم. آقای. عطا پناهی به عنوان تهیه کننده پروژه خیلی زحمت کشید و از او تشکر می کنم. گروه گریم و لباس کمک زیادی به من برای ارتقای نقش و شخصیتم کردند و از آنها بسیار ممنونم چون با گریم و لباس تبدیل به موجودی متفاوت شدم. فکر می کنم برای همه شخصیت ها طراحی شده بود، نه فقط من.

این نقش های رابعه اسکویی را صد بار بازی کرده ام!

اسکویی سپس از خلق شخصیت های جذاب در سریال های تلویزیونی می گوید و اینکه چقدر به عنوان یک بازیگر به آن اهمیت می دهد. وی تصریح کرد: راستش را بخواهید در ایران از این مدل زیاد استفاده نمی شود. در حالی که ما به هیچ وجه نمی‌توانیم «معمای» را با هم مقایسه کنیم، زیرا سریالی اسطوره‌ای داریم که لیاقتش را نداریم، پس باید آن را بسازیم، اما در ازای نقش‌های منفی و مثبت اطرافمان، از همه آن‌ها الگوبرداری می‌کنیم تا بالاخره کار کن اگر نقش‌های ویژه‌ای در فیلمنامه ایرانی نوشته می‌شود، مطمئن باشید بازیگران ما مهارت کافی برای خلق این نقش را دارند تا به آن برسند.

بازیگر سریال های «نوروز رنگارنگ»، «بیدار شو»، «گاندو» و «صفر 21» از لزوم شخصیت پردازی جدید و پرهیز از تکرار نقش در سریال های تلویزیونی می گوید و اینکه چقدر تکرار نقش ها بازیگران را آزار می دهد؟ وی خاطرنشان کرد: مشکل اصلی سینما و تلویزیون ایران اساسا تکراری بودن فیلمنامه است. متأسفانه همیشه شخصیت هایی می نویسند که شبیه نقش بازیگران کارهای قبلی است. بنابراین مدام تکرار می شوند. من خودم را زیاد تعریف نمی کنم، اما موهبتی که خداوند به من داده این است که در نقش هایی که در کمدی بازی می کنم، شیرینی و طنزی وجود دارد که زیاد تلاش نمی کنم و واقعاً در من نهادینه شده است. در پایان، همه ما خودمان را تکرار می کنیم.

وی ادامه داد: گاهی با کارگردان ها صحبت می کنم و از نقش هایی که به من داده اند سپاسگزارم اما به آنها می گویم نقشم تکراری است و برایم معنای جدیدی ندارد. من در این نقش ها رابعه اسکویی صدب را بازی کردم و متاسفانه این تکرارها بازیگر را آزار می دهد اما به هر حال نمی شود کاری کرد، زندگی هزینه دارد و باید برگردد. همه ما بازیگران این تکرار را داریم، حتی بازیگران بسیار خوبی که نام نمی برم مدام تکرار می شوند.

در «نوروز رنگارنگ» نقش مادرم را بازی کردم.

اسکویی سپس از حضور خود در سریال «نوروز رنگارنگ» که در نوروز 1400 از تلویزیون پخش شد صحبت کرد.

وی درباره این سریال یادآور شد: نقش من در «نوروز رنگارنگ» یادآور مادرم بود که درگذشت. من برادران زیادی مثل این سریال دارم. البته مشکلات ما به اندازه شخصیت های این سریال نبود، چون بابام سربازی بود و به همین دلیل تقریباً رفاه نسبی داشتیم، اما در عین حال تعداد بچه ها زیاد بود. و من این کار را به خاطر مادرم انجام دادم. و مدل کردم که برادرم در جبهه بود و مادرم نگران بود. بازیگری معمولاً به معنای الگوسازی است. من همیشه به افراد خوب نگاه می کنم چون می دانم روزی نقش آنها را بازی خواهم کرد، بنابراین برای مردم و اطرافیانم خوب به نظر می رسم.

چرا رابعه اسکویی در سریال تاریخی اینطور اختراع شد؟

خودم را در «مستوران» می بینم، باورم نمی شود!

وی سپس بار دیگر به حضور خود در سریال مستوران اشاره کرد و گفت: در این سال‌ها که در سینما و تلویزیون کار کرده‌ام، مستوران برای من کار متفاوتی بوده است، صحنه‌هایی داریم که باورم نمی‌شود. این منم.” وقتی کار تدوین شده را می بینم فکر می کنم این من هستم؟! کل مجموعه انرژی زیادی از من گرفت و فکر می کنم یک سال و نیم در دوران کرونا و هر کرونایی مشغول بودیم. که آمد، متأسفانه درگیر شدم.

وی ادامه داد: شاید داستان «مستوران» می توانست زیباتر باشد، اما این هم بسیار قابل قبول است و فکر می کنم برای مردم هم جذاب باشد. «مستوران» سریال عجیبی است. مخصوصاً وقتی صحبت از نقش خودم می شود، جایی که تماشاگران با غافلگیری عجیبی روبرو هستند، زیرا تقریباً همه شخصیت ها نقش خود را بازی می کردند، به جز من و بازیگر دیگری که شاید نامش را درست نگم، ما بسیار متفاوت و واقعی بودیم. از دور آمد

من از خودم راضی هستم

این بازیگر درباره دیگر کارهایی که برای تلویزیون به او پیشنهاد شده است نیز گفت: چند کار دیگر هم پیشنهاد شده است اما تا اتفاقی نیفتد نمی توانم اعلام کنم. من یک پیشنهاد بسیار جذاب دارم که آن هم چالش برانگیز است. فکر می کنم یکی از بازیگرانی هستم که در همه ژانرها کار کرده ام و خوشبختانه مهارت های آنها را داشته ام. مثلا در «خاله جون کوکب و غنچه» نقش یک دختر هشت ساله را بازی کردم، نقش یک پیرزن 80 ساله را هم بازی کردم، پس طنز، جدیت و همه مدل های شغلی سابقه کارم را داشتم. مثلا در فیلم «سگ کشی» ساخته بهرام بیضایی که نقش یک زن ثروتمند شهری کم درآمد را بازی می کردم، خیلی متفاوت بودم. خلاصه اینکه در این سالها تقریبا از خودم راضی بودم. امیدوارم مردم هم از من راضی باشند.

رابعه اسکویی در سخنان پایانی خود به ایسنا گفت: همدیگر را دوست داشته باشیم، قلبمان برای همدیگر بکوبد و بی تفاوت نباشیم. حیوانات و طبیعت را دوست داشته باشید و به آنها آسیب ندهید زیرا ما رنج می بریم. همه شما را از صمیم قلب دوست دارم، امیدوارم همه شما مرا دوست داشته باشید. خداوند یار و حافظ همه مردم عزیز کشورم باشد و همیشه مراقب او باشد. من برای شما بهترین ها را آرزو میکنم.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دستگیری جاعلان اسناد در کازرون

ایسنا/پرس فرمانده انتظامی شهرستان کازرون استان فارس از دستگیری ۹ جاعل اسناد در این شهرستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.