کاروانسرای فرسفج بر سر بازدیدهای نوروزی


ایسنا/ همدان مدیر اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تویسرکان از بازدید بیش از 31 هزار نفر از جاذبه های گردشگری این شهرستان خبر داد و گفت: کاروانسرای شاه عباسی «فرسفج» پربازدیدترین جاذبه تویسرکان در نوروز 1401 بوده است.

اسحق ترکاشوند در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه در نوروز 1401 2 هزار نفر در اقامتگاه های رسمی شهرستان حضور داشتند، افزود: این مراکز شامل هتل ها، اقامتگاه های بوم گردی، خوابگاه های دانشگاه آزاد، خانه معلم و مدارس بود.

وی با بیان اینکه در ایام نوروز امسال سه راهنمای تور در کاروانسرای عباسی فرسفج، خانه مسعودی و آرامگاه میر رازی مستقر شدند، اظهار داشت: در این ایام نوروزی سه راهنمای تور در محل کاروانسرای عباسی فرسفج مستقر شدند. وی غذا و صنایع دستی در روستای سیدشهاب، اجرای برنامه جشن در روزهای پایانی سال، برنامه سال تحویل به شهدای گمنام، نمایشگاه صنایع دستی در بیت مرجعیت و نمایشگاه خوشنویسی در منزل را برشمرد. مسعودی.

ترکاشوند در ادامه از اقدامات اداره میراث فرهنگی تویسرکان در سال گذشته پرهیز کرد و گفت: در سال 1400 بیش از 500 پروانه در رشته های مختلف صنایع دستی در این شهرستان صادر و بیش از یک میلیارد و 700 میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت به فعالان این شهرستان پرداخت شد. صنایع دستی. .

وی افزود: علاوه بر این شش موافقت اصولی، مجوز ایجاد و پروانه بهره برداری جدید در منطقه گردشگری صادر شد که شش میلیارد تومان تسهیلات ارزان روستایی به فعالان این حوزه پرداخت شد و چهار میلیارد تومان دیگر نیز حدود پرداخت شود.»

به گفته مدیر اداره میراث فرهنگی تویسرکان، سال گذشته 246 شغل در سه منطقه این شهرستان ایجاد شد که بیش از یک تعهد بود.

به گزارش ایسنا، کاروانسرای شاه عباسی «فرسفج» یکی از بناهای ارزشمند شهرستان تویسرکان و متعلق به دوران صفویه است. این بنای تاریخی که در میان طبیعت نشاط آور دشت قلقالرود و شهر فرسفج خودنمایی می کند، یکی از گزینه های ثبت زنجیره کاروانسرا در ایران است و شهریورماه سال گذشته مورد بازدید ارزیابان یونسکو قرار گرفت.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نانوایی قمی با شکاف های میلیاردی نقره داغ شد

ایسنا/ قم رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم از تعطیلی یک نانوایی بربری غیرمجاز در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.