کاهش 59 درصدی بستری شدن بیماران کرونا در خوزستان/مراسم یادبود سندرمی


ایسنا/ خوزستان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به پایداری شیوع کرونا در استان خوزستان بر لزوم جلوگیری از عادی شدن وضعیت در جامعه تاکید کرد.

دکتر. سیدمحمد علوی در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا که امروز (26 اسفند) در استانداری خوزستان برگزار شد، با بیان اینکه در حال خروج از موج بیماری هستیم، اظهار داشت: اکنون برخی کشورهای غربی دوباره دچار موج جدیدی از بیماری شده اند، بنابراین ، اگر بیماری جدی گرفته نشود و عادی شود، موج عود می کند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: در حال حاضر وضعیت خوزستان خوب و باثبات است، اما باید مراقب باشیم که عادی نشود.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: هفته گذشته در استان خوزستان نسبت به هفته قبل 37 درصد، تعداد بستری ها 59 درصد و فوت 36 درصد کاهش داشته است.

وی بیان کرد: روند واکسیناسیون در خوزستان همچنان کند است، بنابراین برای مدت طولانی پوشش اولین واکسیناسیون در خوزستان در افراد بالای 12 سال 85.2، نوبت دوم 73.3 درصد و سومین بار در افراد بالای 18 سال است. قدیمی 32.2% بله. علاوه بر این، 13 درصد افراد برای بار دوم و 51 درصد برای بار سوم زمان زیادی طول می کشد.

علوی گفت: میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در اماکن عمومی، ادارات و بانک ها نسبتا خوب است و در صورت ادامه این روند نگرانی ها فروکش می کند. همچنین میزان استفاده از ماسک در خوزستان 47.1 است که در مناطق حاشیه کمتر است.

وی با اشاره به وضعیت کنترل مرزهای زمینی در هفته گذشته گفت: خوشبختانه ورود موارد مثبت از طریق مرزهای زمینی بسیار کاهش یافته و در این زمینه مشکلی نداشته ایم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به وضعیت پروتکل های بهداشتی در یادمان ها گفت: میزان مشاهده ماسک سرویس در این مکان ها 81 درصد، میزان مشاهده ماسک سرویس 81 درصد، 88 درصد، بهداشت فردی است. 75 درصد و واکسیناسیون کارمندان 100 درصد است. کنترل واکسیناسیون کارکنان نیز در 75 درصد انجام شده است که برای تاکید بیشتر بر این موضوع توصیه می شود. حضور 20 درصد افراد در مکان های سرپوشیده 81 درصد و مسافت در حمل و نقل 88 درصد است.

وی گفت: همه بناهای تاریخی تحت نظارت بهداشتی قرار دارند. مراقبت های سندرمی نیز انجام می شود و در صورت مشاهده کوچکترین مورد، ایزوله برای جلوگیری از انتشار عفونت در خاطرات انجام می شود.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

“سلام فرمانده”؛ یک محصول فرهنگی منحصر به فرد / شایعه علیه مداح یک اثر نادرست است

ایسنا/ گیلان دادستان لنگرود با تکذیب شایعات منتشر شده در رسانه های معاند علیه ابوذر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.