کتاب کشتار شهدای دفاع مقدس منتشر شد


کتاب کشتار شهدای دفاع مقدس (روش های مقایسه جان باختن شهدای دفاع مقدس با رزمنده اهل بیت) نوشته محمدباقر نادم توسط موسسه بوستان کتاب منتشر شد.

به گزارش ایسنا، کتاب «کشتار شهدای دفاع مقدس» و «روش های مقایسه کشتار شهدای دفاع مقدس با رزمنده اهل بیت(ع)» اثر محمدباقر نادم است. این کتاب که توسط دفتر فرهنگ و تبلیغات اداره تبلیغات اسلامی تهیه شده است در 200 صفحه توسط موسسه بوستان منتشر شده است.

برای تبلیغ شخصیت شهدا و بیان آموزه های زندگی آنها راه های زیادی وجود دارد. یکی از این راه ها پرداختن به بعد عاطفی زندگی شهداست. این بعد از زندگی از اهمیت بالایی برخوردار است و می توان گفت یکی از عواملی که باعث بقای قیام امام حسین (ع) و جریان عاشورا تا امروز شد، پرداختن به جنبه عاطفی آن بود.

نویسنده در مقدمه این اثر اظهار داشت: در این کتاب سعی شده با تلفیق حرم سیدالشهدا(ع) با حرم اهل بیت(ع) از رحلت اهل بیت(ع) جلوگیری شود. ; چرا که رهبران بی گناه الگوی اصلی شهدا بودند.

اثر یاد شده کتابی کاربردی و ترویجی برای گسترش فرهنگ عاشورایی دفاع مقدس است و محتوای آن به گونه ای تدوین شده است که ضمن سهولت پربار و کاربردی بودن، قابلیت آموزش و استفاده را نیز داشته باشد. .

ساختار اثر

این اثر در دو فصل به رشته تحریر درآمده است: در فصل اول به آداب و روش روزه در شهدا پرداخته شده است. مورد بحث قرار گرفت.

«مقایسه قتل سیدالشهدا با مقتل اهل بیت (ع)» عنوان فصل دوم این کتاب است که در این فصل به مصائب امیرالمؤمنین علی (ع) می پردازد. مصائب حضرت فاطمه زهرا(س)، مصائب امام حسن مجتبی(ع)، مصائب حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، مصائب حضرت ابوالفضل العباس(ع)، مصائب حضرت زینب کبری(س) (ع)، مصائب حضرت علی اکبر (ع)، مصائب حضرت رقیه خاتون (س)، مصائب حضرت علی اصغر (ع)، مصائب حضرت قاسم بن الحسن (ع)، مصائب حضرت عبدالله بن الحسین (ع) و مصائب مسلم بن عقیل (ع) بحث شد.

برشی از اثر

* روش های پرورش حرم

یکی از عناصر مهم در روزه داری، تزکیه روزه برای روزه داری است. گاهی برخی از وعاظ به دلیل نداشتن صدای دلنشین این سنت حسنه را رها می کنند، در صورتی که روزه خوب تنها داشتن صدای دلنشین نیست، بلکه لطف صدا تنها بر جذابیت روزه می افزاید، در حالی که در کیفیت روزه، آنچه مؤثر است گلاب است. روش های پرورشی که با استفاده از این روش ها گل رز مطلوب تری را ارائه می دهند.

زیارتگاه به روش های مختلف پرورش می یابد. همه این روش ها را در قالب 30 عنوان با محوریت حرم حضرت فاطمه زهرا (س) استخراج می کنیم که با آیاتی از قرآن کریم (آیاتی که به نظر می رسد ربطی به اهل بیت (ع) ندارد، حرم را پرورش می دهند. ، آیاتی که حاوی سرنوشت ستمگران است، آیاتی که اهل بیت(ع) در مصیبت خوانده اند، آیاتی که در شأن اهل بیت(ع) نازل شده است، تزکیه روزه با روایات معصوم(ع) ع) (روایات بیان فضایل اهل بیت(ع) مصائب اهل بیت(ع) و مقام و فضایل و سیره عملی ایشان و…)، تزکیه روزه با اشعار (مقدمه، وسط و. پایان)، تزکیه روزه با قالب ها و مطالب دیگر (تاریخ، تشبیه، تعالی تاریخ، خاطره، دعا، پرسش، مقایسه، عبارات احساسی، دوری از حرم دیگر، ذکر آداب، بیان رؤیای صادقه).

علاقه مندان برای خرید اینترنتی این کتاب می توانند به آدرس اینترنتی www.bustaneketab.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

«پیاده رو غذا» کرمانشاه ناقص کاوش است/ به سرمایه گذار هشدار می دهیم

ایسنا/ کرمانشاه شهردار کرمانشاه گفت: پروژه پیاده راه مواد غذایی کرمانشاه به صورت ناقص مورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.