کر درایر چیست؟ (3)

کر درایر چیست؟
پوسته کر

فیلتر درایر ها انواع متفاوتی دارند که هر کدام کاربرد متفاوتی داشته و به منظوری مورد استفاده قرار می گیرند. وی افزود: توصیه این است که برای شستوشوی دستها از صابونهای ملایم با PH متوسط تا کمی اسیدی استفاده شود و از شستوشو و حمامهای بیش از حد و طولانی با آب داغ پرهیز کنیم. این متخصص پوست با توصیه به استفاده از کرمهای نرم کننده با غلظت مناسب، گفت: حتی با یک پماد ساده وازلین میتوان پوست را متناسب با نیازش چرب کرد. مواد ضدعفونی کننده سطوح با پایه کلر برای ضدعفونی کردن پوست توصیه نمیشود و بهتر است مواد ضدعفونی کننده با پایه الکل را جایگزین کنیم. مزوتراپی از کلمه یونانی Meso به معنای میان و Therapeia به معنی درمان پزشکی میآید و یکی از عمل پزشکی زیبایی غیر جراحی است که طی آن کوکتل های مخصوص که معمولا توسط پزشکان طب جایگزین تجویز میگردد، وارد پوست میشود. اگر در حال جایگزین کردن یک کمپرسور سوخته هستید، یک فیلتر مکش را برای محتوای اسیدی آن تهیه کنید.  Data w as g ener ated by GSA  Con​te​nt G᠎en er​at or ​DEMO.

متخصص معمولاً دو بار دستگاه را روی پوست حرکت میدهد، البته اگر پوست به اندازه کافی ضخیم باشد یا ناحیهای، مانند لک قهوهای یا جای جوش صورت و یا آفتاب سوختگی پوست، نیاز به توجه بیشتر داشته باشد، ممکن است ۳ بار فرایند پاکسازی پوست صورت را تکرار کند. اگر فرض بر این است که هنگام تعویض کر درایر هوا وارد دستگاه شد با فشار کم در دستگاه خلا ایجاد نمایید. در پاسخ به این سوال که فیلتر درایر چه زمانی تعویض می گردد می توان گفت: با توجه به اینکه در زمان تعمیر سیستم تبرید، تعویض کمپرسور یا هنگام اولین راه اندازی سیستم رطوبت وارد خطوط می گردد می توان با استفاده از علائم ذکر شده در زیر زمان تعویض فیلتر درایر را تعیین کرد. برخی مبردها هنگام برخورد با رطوبت تجزیه شده و تشکیل اسید هیدروکرولیک اسید و هیدروفلورییک اسید را می دهند. همچنین پوسته کر برند O&F ساخت چین بوده و در ابعاد و اندازه های کوچکتری نسبت به برند کستل تولید می شود.

چه زمانی فیلتر درایر یک سیستم تعویض می شود؟

پوسته کر برند کستل و O&F از محبوب ترین برند های موجود در بازار ایران هستند. همچنین پوسته کر کستل در ابعاد و اندازه های بزرگتری نسبت به برند O&F تولید می شود. وجود هر گونه ناخالصی و رطوبت باعث می شود سیستم دچار اشکال شده و به درستی کار نکند. کر درایر و پوسته کر در کنار هم وظیفه جذب و حذف رطوبت و ناخالصی های خارجی مانند گرد و غبار و روغن را در سیستم برودتی دارند. کر درایر همراه پوسته کر، جذب کننده رطوبت و گرد و خاک بوده و می تواند ناخالصی های سیستم را در لوله پیش از ورود به کمپرسور جذب کند. زمانی که یکی از قطعات اصلی سیستم مانند کمپرسور تعویض می شود. چه زمانی فیلتر درایر یک سیستم تعویض می شود؟ پس از مدتی کار سیستم و پاکسازی کامل آن از اسید، کر درایر ضد اسید را با کر درایر ساده تعویض می نمایند. نحوه کار پوسته کر به این صورت است که ابتدا مبرد از یک رینگ بزرگ که بین بلوک و صفحه داخلی فیلترتعبیه شده برای گرفتن مواد خارجی عبور کرده و سپس از تورهای شبکه ای که بر روی بلوک ها قرار دارد، می گذرد.

در این صورت از فیلتر درایر، نوع با هسته قابل تعویض استفاده می شود. فیلتر درایر های برای محافظت سیستم سرمایشی و تهویه مطبوع در مقابل رطوبت ، اسید ها و ذرات جامد ریز که در خط مایع و خط برگشت (ساکشن) مورد استفاده هستند. فیلتر خط ساکشن را همچنین فیلتر سوختن نیز مینامند زیرا میتوان از آن برای زدودن اسید تولید شده بعد از سوختن کمپرسور استفاده کرد و اطمینان داشت که افت فشار کم است. یک متخصص پوست درباره عوارض ابتلا به کرونا بر پوست و مو توضیحاتی داد و گفت: استرس بیماری کرونا در کنار داروها، کاهش وزن و سوتغذیه؛ سبب بروز ریزش موی ناگهانی در فاصله یک الی ۴ ماه بعد از بهبودی میشود که خوشبختاته این ریزش مو پس از دورهای ۶ تا ۱۲ ماهه با بهبود وضع عمومی بیمار، کاهش استرس و تامین نیازهای تغذیهای بهبود مییابد. این پدیده به دنبال بیماریهای تب زا مانند آنفلوآنزا، آبله مرغان و پس از شیمی درمانی، اعمال جراحی سنگین و… بیماریهایی مانند پسوریازیس (بیماری صدف)، بیماریهای تاولی خود ایمنی و بسیاری از بیماری های پوستی دیگر گاهی در زمینه ابتلا به کرونا شروع و یا تشدید میشوند؛ به طوری که علائم و شکل بروز آنها تغییر می کند؛ البته در بیشتر موارد این تغییرات جای نگرانی ندارند و با مراجعه به متخصص پوست، درمان و کنترل میشوند.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سیاست های مرگبار برای عابران پیاده!

یک کارشناس شهرسازی و ایمنی معتقد است برای کاهش تعداد عابران پیاده در تصادفات باید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.