کشف شبکه بزرگ قاچاق آرد در استان مرکزی/ تمرکز دولت بر حفظ حقوق و بهبود معیشت مردم


ایسنا/ مرکز استاندار مرکزی در پی وضعیت موجود از کشف شبکه بزرگ قاچاق آرد در استان خبر داد و گفت: افرادی در این منطقه بازداشت شده اند.

فرزاد مخلص الائمه 22 اردیبهشت در جلسه شورای اطلاع رسانی استان اظهار داشت: سال گذشته 15 میلیارد و 600 میلیون دلار به ارزش 4 هزار و 200 تومان برای واردات اقلامی از جمله موسسات دامپروری و خوراک دام و پرندگان هزینه شده است. یعنی بین 4200 تومان تا ارزش روزانه دلار، به ازای هر دلار حدود 20 هزار تومان یارانه پرداخت می شد، اما این یارانه نه به دست مصرف کننده رسید، نه تولیدکننده و نه زنجیره تولید و مصرف را پوشش داد. تنها بخشی که از این یارانه بهره مند شدند، واردکنندگان بی نظیر در دنیا بودند.

وی افزود: بسیاری از کشورهای دنیا حتی کشورهای توسعه یافته اغلب اقداماتی را برای حمایت از تولید و حمایت از برخی بخش ها تحت عنوان یارانه انجام می دهند و این گونه یارانه ها در دنیا رایج است، اما یارانه به واردکنندگان به دلیل تفاوت بین آنها استثنایی است. دلار و رمز.” واقعی در دنیا این یارانه در سال های اخیر به واردکنندگان پرداخت شده است.

مخلص الائمه گفت: با اقدام صورت گرفته در زمینه اصلاح سیاست ارزی، یارانه های مذکور به دست مصرف کننده نهایی می رسد و زندگی مردم بهبود می یابد.

وی افزود: عرضه اقلامی مانند مرغ، تخم مرغ، گوشت گاو و شکر در استان اشکالی ندارد. متخلفان در این زمینه مجازات می شوند و نانوایان منصف را تشویق می کنیم تا همراه با تغییرات قیمتی فشار بیشتری به مردم وارد نشود.

وی افزود: در استان تمام تلاش خود را می کنیم تا در جریان اصلاح یارانه ها حقوق مردم رعایت شود و مسئولان استانی اقدامات لازم را انجام دهند تا مردم به ویژه در زمینه دریافت یارانه با مشکل مواجه نشوند. گفت مخلص الامام.

وی افزود: در شرایط کنونی رویه استان در برخورد با تولیدکنندگان و توزیع کنندگان مدارا است و تلاش می کند فضای عملیاتی دستگاه های اجرایی را مبتنی بر مدارا کند، اما جایی که نه تنها با این گروه ها همراه نباشد، بلکه مخل نیز باشد. ” حتما به آنها رسیدگی خواهد شد.

مخلص الائمه گفت: مدیران توزیع در استان همکاری تحسین برانگیزی را اعلام کرده و پای کار آمده اند که جای تقدیر دارد. در حوزه تسهیلات تولیدکننده، اولین قدم کمک به تامین نقدینگی است. دولت، سازمان برنامه و بانک مرکزی بر این اساس برنامه ریزی کرده اند و از سوی بانک های خصوصی و دولتی هم به واردکننده و هم به تولیدکنندگان خرد تسهیلات خوبی داده می شود و تمامی محدودیت ها برای دریافت تسهیلات برای آنها رفع شده است.

وی بیان کرد: مشکل خاصی در زمینه تولید، توزیع و حمل و نقل در استان نداریم و در حال بارگیری گندم خوزستان و ذخیره سازی آن در سیلوهای استان هستیم.

وی خاطرنشان کرد: رسانه ها باید تمام تلاش خود را برای اطلاع رسانی و تبیین اقدام دولت در اصلاح یارانه ها انجام دهند.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

“سلام فرمانده”؛ یک محصول فرهنگی منحصر به فرد / شایعه علیه مداح یک اثر نادرست است

ایسنا/ گیلان دادستان لنگرود با تکذیب شایعات منتشر شده در رسانه های معاند علیه ابوذر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.