کمیته بین المللی المپیک (IOC) نقض آتش بس المپیک توسط روسیه را محکوم کرد


کمیته بین المللی المپیک (IOC) خواستار پایبندی به قطعنامه ویژه در مورد آتش بس المپیک تا پایان پارالمپیک زمستانی پکن شده است.

به گزارش تایمز، کمیته بین المللی المپیک (IOC) نقض آتش بس المپیک توسط دولت روسیه را به شدت محکوم کرد. قطعنامه مربوطه توسط مجمع عمومی سازمان ملل متحد در 2 دسامبر 2021 با اجماع همه 193 کشور عضو سازمان ملل به تصویب رسید. به این ترتیب، قرار بود آتش بس هفت روز قبل از شروع بازی های المپیک یعنی در 4 فوریه 2022 و هفت روز پس از پایان بازی های پارالمپیک برقرار شود.

پیش از این کمیته بین المللی پارالمپیک اعلام کرده بود که با کمیته ملی پارالمپیک روسیه و اوکراین در مورد تشدید اوضاع سیاسی-نظامی رایزنی خواهد کرد.

در پی رویدادهای اخیر، کمیته بین المللی المپیک به شدت نگران امنیت جامعه المپیک در اوکراین است. یک گروه کاری برای نظارت دقیق بر وضعیت و هماهنگ کردن کمک های بشردوستانه به اعضای جامعه المپیک در اوکراین ایجاد شد.

بازی های پارالمپیک از 4 تا 13 مارس در پکن برگزار می شود.

کمیته بین المللی پارالمپیک (IPC) همچنین خواستار آتش بس المپیک قبل از بازی های پارالمپیک زمستانی 2022 در پکن شده است. این کمیته در بیانیه ای اعلام کرد: «الویت ما اکنون امنیت و رفاه هیئت اوکراینی است که به طور منظم با آنها گفتگو می کنیم». امروز با والری سوشکویچ، رئیس کمیته پارالمپیک اوکراین صحبت کردیم، او به من اطلاع داد که پارالمپیک های اوکراین می خواهند در المپیک زمستانی پکن شرکت کنند. باید هر چه زودتر راه حلی پیدا کنیم تا هیئت اوکراینی با خیال راحت به بازی ها برود. رهبران جهان باید به تعهد خود نسبت به آتش بس المپیک عمل کنند، به ویژه در کشورهایی که از قطعنامه مشترک حمایت می کنند.

این قطعنامه به دنبال تشویق همه کشورهای عضو به همکاری با کمیته بین‌المللی المپیک در تلاش‌های آن برای استفاده از ورزش به عنوان ابزاری برای ترویج صلح، گفتگو و آشتی در مناطق درگیری در طول بازی‌های المپیک و پارالمپیک و پس از آن است.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سیاست های مرگبار برای عابران پیاده!

یک کارشناس شهرسازی و ایمنی معتقد است برای کاهش تعداد عابران پیاده در تصادفات باید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.