کمیته های ستاد اربعین از تمام توان خود برای تامین زیرساخت ها استفاده می کنند


ایسنا/ خراسان جنوبی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: زائران اربعین دغدغه ای جز زیارت حرم مطهر نداشته باشند لذا کمیته های ستاد اربعین باید تمام تلاش و توان خود را برای تامین زیرساخت های سفر به کار گیرند.

سید محمدرضا طالبی امروز یکشنبه 27 فروردین ماه در نشست ستاد اربعین حسینی در استان خراسان جنوبی اظهار داشت: راهپیمایی و اجلاس اربعین یکی از اجتماعات دینی، اعتقادی، فرهنگی و اجتماعی ملت های مسلمان و آزادگان است. دنیایی که باید قدرش را بدانیم

به گزارش ایسنا، در این باره آمده است: روسای کمیسیون های تخصصی با تشکیل جلسات دوره ای تصمیمات لازم را برای خدمت رسانی بهتر به زائران اتخاذ کنند و کمیسیون ارزیابی عملکرد نیز گزارش های کمیسیون ها را تحلیل و به دبیرخانه ستاد گزارش دهد.

جانشین استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی و جمعیت هلال احمر باید از این پس برنامه ریزی لازم برای تامین داروهای مورد نیاز موکب سلامت را داشته باشند و شرکت پخش فرآورده های نفتی نیز سوخت مورد نیاز کامیون ها را تامین کند. .

وی افزود: کمیسیون زیرساخت باید نسبت به تامین اسکان لازم برای زائران اقدام کند و با توجه به اهمیت آمادگی همه شهرستان ها با توجه به ستاد استانی به فرمانداران ابلاغ شود، در شهرستان ها جلساتی تشکیل داده و نتیجه را برای ستاد اعلام کنند.

طالبی گفت: بر اساس قوانین و مقررات موجود، بودجه لازم باید توسط سازمان برنامه و بودجه و سپاه، ارتش و نیروی انتظامی برای کمک به ناوگان کاروان و همچنین اداره کل راهداری و راهداری همکاری لازم را داشته باشند. حمل و نقل جاده ای. انتقال تسهیلات برای تحقق حداکثری همکاری.

وی تصریح کرد: کمیته رسانه با محوریت صدا و سیما باید اطلاع رسانی کافی را برای بایدها و نبایدها در دستور کار قرار دهد و به استان ها اطلاع رسانی کند که در مدت باقی مانده نحوه ثبت نام زائران در سامانه سماح را اطلاع رسانی کنند و از اقدامات جلوگیری کنند. از افراد سودجو

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی بیرجند باید برای واکسیناسیون آماده باشد و کمیته نظارت بر فضای مجازی برای برخورد با افرادی که قصد انحراف و شایعه پراکنی در این راستا دارند وارد عمل شود.

وی گفت: حمایت سازمان همیاری شهرداری ها، هلال احمر، بنیاد مستضعفان، بنیاد برکت، خیرین، نماینده آستان قدس رضوی و سایر نهادها و دستگاه های اجرایی برای اربعین اربعین ضروری است. به شهدا و زائران».

موسی جوینده رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی نیز در این نشست گفت: با توجه به اینکه زائران پاکستانی هر ساله از عتبات عالیات خراسان جنوبی تردد می کنند، تعیین مسیر برای تعیین ماموریت ضروری است. برای دستگاه ها.” .

وی افزود: در ایام اربعین شاهد تردد 90 هزار زائر از مشهد مقدس به سمت سیستان و بلوچستان هستیم و با مشکلاتی مواجه هستیم که اگر استان خاصی نباشیم ماموریتی برای دستگاه ها تعریف نمی شود هرچند که در سال های گذشته خدمات لازم به صورت داوطلبانه ارائه می شد.» ارائه شده است.

وی گفت: در قالب مشارکت مردمی هشت موکب خراسان جنوبی در داخل استان خدمات مورد نیاز را به زائران پاکستانی ارائه می کنند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی گفت: با توجه به گرمای هوا در عراق و پیش بینی تردد پنج میلیون زائر در کاظمین، خدمات رسانی کار سختی است و نیازمند امکانات ویژه است.

وی افزود: باید تا پایان خردادماه از تمام ظرفیت ها استفاده شود تا بتوان سایت کاظمین را تکمیل کرد و با توجه به اینکه فصل گرم سال را در پیش داریم تامین 200 فن مه شکن یکی از مهمترین نیازها است.

جوینده گفت: طبق بررسی های انجام شده سه دستگاه یخساز در سایت کاظمین مورد نیاز است که تاکنون دو دستگاه آن تامین شده و یک دستگاه با اعتبار 700 میلیون تومان نیاز است.

وی بیان کرد: به 2 واحد سردخانه در سایت کاظمین نیازمندیم و با توجه به آفتابی بودن هوا در نظر داریم کل سایت را با پوشش گلخانه ای بپوشانیم که نیازمند کمک دستگاه ها و خیران است.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سیاست های مرگبار برای عابران پیاده!

یک کارشناس شهرسازی و ایمنی معتقد است برای کاهش تعداد عابران پیاده در تصادفات باید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.