کنکور الکترونیک چگونه برگزار می شود؟


مسئول سنجش آموزش کشور از برگزاری کنکور الکترونیکی تا سال 1403 خبر داد و گفت: از این پس بین داوطلب و سازمان سنجش مبادله کاغذی صورت نمی گیرد و به این معناست که مانیتور و صفحه نمایش هوشمند طراحی می شود. برای هر داوطلبی که در آزمون شرکت کند.»

به گزارش ایسنا، دکتر. پورعباس در بیان این مطلب در آخرین اظهار نظر خود تاکید کرد; کنکور سراسری تا سال 1403 به صورت الکترونیکی و هوشمند برگزار می شود.

وی در این خصوص توضیح داد: در دوره قبل مسئولیت اینجانب در سازمان ارزیابی کلیه مراحل آزمون سراسری اعم از ثبت نام، صدور کارت ورود، انتخاب رشته و انتشار نتایج به صورت الکترونیکی و غیر کاغذی و فقط کتاب پرسش و پاسخ داوطلبان در طول آزمون روی کاغذ می مانند، روندی که تا سال 1403 الکترونیکی خواهد شد.

پورعباس تاکید کرد: تا سال 1403 بین داوطلب و سازمان سنجش تبادل نقش انجام نمی شود یعنی برای هر داوطلب یک مانیتور و یک صفحه نمایش هوشمند پیش بینی می شود تا آزمون خود را انجام دهد و همچنین تلاش می شود ظرفیت تلفن های همراه متصل به اینترنت ، تحت شرایط خاصی برای انجام آزمایش استفاده شود.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور افزود: ثبت نام مجدد آزمون سراسری 1401 برای بازماندگان این آزمون و همچنین ویرایش اطلاعات افرادی که در مهلت های تعیین شده ثبت نام کردند و تعداد 12 هزار و 574 داوطلب در مرحله جدید ثبت نام شد. در مجموع بالغ بر یک میلیون و چهارصد و سی هزار نفر برای پنج گروه آزمایشی ثبت نام و ثبت نام کردند.

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، آزمون سراسری 1401 در روزهای 17، 9، 10 و 11 تیرماه 1401 برگزار می شود و نتایج آن مانند سال های گذشته (به استثنای سال 1399) خواهد بود. هنگامی که به دلیل تاج، نتایج با بدون تغییر اعلام می شود) در اواسط مرداد ماه سال آینده اعلام می شود.

انتخاب رشته داوطلبان پس از انتشار نتایج اولیه آزمون سراسری 1401 آغاز و برای داوطلبان بورسیه و داوطلبان دارای شرایط ویژه در پایان مرداد ماه انجام می شود. از سال تحصیلی جدید

سازمان سنجش آموزش کشور همچنین تاکید کرد که هیچ تغییری در سهمیه داوطلبان در کنکور 1401 وجود نخواهد داشت. زیرا هنوز مصوبه ای در این زمینه اعلام نشده است.

ضمناً با اعلام این سازمان، یکی از تغییرات کنکور ۱۴۰۱ این است که پاسخنامه باید حداقل بین ۷۰ تا ۸۰ دقیقه در اختیار داوطلب باشد و پس از اتمام کار داوطلب با اولین پاسخ، پاسخ بعدی باید به نامزد داده شود. با توجه به تغییر کتاب های بازی در آزمون 1401 تعداد سوالات امتحانی نیز تغییر می کند و ممکن است تعداد پنج یا شش سوال کمتر از قبل باشد اما در عین حال محتوای سوالات مورد توجه سازمان سنجش آموزشی است. .

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

“سلام فرمانده”؛ یک محصول فرهنگی منحصر به فرد / شایعه علیه مداح یک اثر نادرست است

ایسنا/ گیلان دادستان لنگرود با تکذیب شایعات منتشر شده در رسانه های معاند علیه ابوذر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.