کودکان 5 ساله و بزرگتر چه واکسن هایی باید دریافت کنند؟


ایسنا/ گیلان معاون وزیر علوم پزشکی گیلان گفت: واکسن های تجویز شده برای کودکان پنج سال به بالا شامل سینوفارم و پاستوکوکوس است و میزان تزریق و فاصله بین دو نوبت مشابه گروه سنی بالاتر است.

دکتر آبتین حیدرزاده در جمع خبرنگاران با اعلام آمادگی مراکز واکسیناسیون کووید 19 برای واکسیناسیون کودکان پنج سال به بالا، گفت: بر اساس دستور وزارت بهداشت، واکسیناسیون کووید 19 برای کودکان پنج سال به بالا انجام می شود. در مراکز واکسیناسیون سراسر استان برگزار می شود.

وی افزود: واکسن های تجویز شده برای کودکان پنج سال به بالا شامل سینوفارم و پاستوکوک است و میزان تزریق و فاصله بین دو نوبت مشابه گروه سنی بالاتر است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اهمیت ایجاد ایمنی عمومی در برابر ویروس کووید 19 و سویه های آن، گفت: آمیکرون جدیدترین سویه کرونا در کودکان بیشتر از بزرگسالان و میانسالان شیوع دارد. افراد مسن بسیار خطرناک و مضر است.

حیدرزاده افزود: کودکان و نوجوانان بیشترین آسیب پذیری را در برابر این سویه دارند و واکسیناسیون آنها بسیار مهم است.

وی با اشاره به اینکه شیوع موج ششم نشان داد هر گونه بی توجهی به پروتکل های بهداشتی می تواند سلامت عمومی جامعه را به خطر بیندازد، خاطرنشان کرد: رعایت پروتکل های بهداشتی، پرهیز از تجمع و استفاده از ماسک و دریافت دوز کامل واکسیناسیون. تاثير گذار.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سیاست های مرگبار برای عابران پیاده!

یک کارشناس شهرسازی و ایمنی معتقد است برای کاهش تعداد عابران پیاده در تصادفات باید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.