یک باتری ارگانیک اختراع کنید که بتواند جایگزین باتری های سنتی شود


محققان استرالیایی و چینی با یکدیگر همکاری می کنند تا یک باتری ارگانیک بسازند که می تواند جایگزین خوبی برای باتری های سنتی باشد.

به گزارش ایسنا و به نقل از اکو ویس، باتری های خانگی قابل شارژ کاملا ارگانیک جایگزین ایده آلی برای باتری های سنتی مبتنی بر فلز هستند. به ویژه برای کاهش آلودگی در محل های دفن زباله و محیط زیست.

محققان دانشگاه فلیندرز در حال توسعه یک باتری پلیمری تمام آلی هستند که می تواند جهشی قابل توجه در بهبود ظرفیت ذخیره انرژی باتری های آلی باشد.

دکتر ژونگفان جیا، سرپرست تیم تحقیق، گفت: ما می دانیم که مواد فعال ردوکس ارگانیک به دلیل ایمنی، وزن سبک و تناسب در ساختار و مهمتر از همه، پایداری و سازگاری با محیط زیست جایگزین خوبی هستند.

تیم تحقیقاتی دکتر جیا با همکاری دکتر کای ژانگ، محقق دانشگاه علم و فناوری ژجیانگ چین (ZSTU)، قصد دارند یک باتری کاملاً زیست تخریب پذیر ساخته شده از مواد جدید و یک الکترود آلی بسازند.

در حالی که باتری‌های لیتیوم یون سنتی امکان تکرار دستگاه‌های قابل حمل و حتی وسایل نقلیه الکتریکی را فراهم کرده‌اند، افزایش تقاضا برای موادی مانند لیتیوم، کبالت و سایر منابع معدنی طیف گسترده‌ای از اثرات اجتماعی و زیست‌محیطی را ایجاد کرده است.

توسعه باتری های قابل شارژ ساخته شده از مواد اخلاقی و بادوام یک جایگزین بالقوه است. تحقیقات در سراسر جهان بر بهبود ولتاژ باتری‌های تمام ارگانیک و افزایش ظرفیت و دوام مواد مورد استفاده در آنها برای کمک به بازیافت باتری‌های مقرون‌به‌صرفه متمرکز است.

دکتر جیا گفت: در حالی که ظرفیت این باتری نیاز به بهبود دارد، تحقیقات ما نوید توسعه باتری های کاملا ارگانیک با طراحی دقیق الکترود را می دهد.

این مطالعه در مجله مهندسی شیمی منتشر شد.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

قدردانی بلینکن از قطر برای “نقش سازنده” آن در دیپلماسی با ایران

وزارت امور خارجه از نقش همتای قطری خود در دیپلماسی دوحه آمریکا با ایران قدردانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.