یک روز کاری تا انبار شدن دستگیره ها!


در شرایطی که اعلام و تاکید شده که پیشنهاد باشگاه های استقلال و پرسپولیس در فرابورس تا پایان بهمن ماه امسال انجام می شود، این اتفاق باید تا روز شنبه (19 بهمن) رخ دهد و شاهد نماد دسته در بازار فرابورس.

به گزارش ایسنا، پیشنهاد دو باشگاه استقلال و پرسپولیس با توجه به مدل افزایش سرمایه محل هزینه با سهام برای محرومیت از حق تقدم تا پایان بهمن ماه سال جاری، سوالی است که بارها از سوی مسئولان مطرح شده است. به ویژه رئیس سازمان خصوصی‌سازی مورد تاکید قرار گرفت و طبق وعده سازمان خصوصی‌سازی، نمادهای باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس تا پایان بهمن ماه در فرابورس عرضه می‌شوند.

حسین قربان زاده، رئیس سازمان خصوصی سازی چندی پیش در وعده های متعددی تاکید کرد که واگذاری باشگاه ها از استقلال و پرسپولیس تا پایان بهمن ماه امسال به پایان می رسد. وعده ای که در سال های اخیر بارها از سوی مسئولان وزارت ورزش و جوانان، وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی سازی تکرار شده و محقق نشده است. وی همچنین عنوان کرد که در نامه ای که به AFC نوشتیم اعلام کردیم که عرضه در فوریه 2022 انجام می شود که حدود بهمن ماه خواهد بود اما تاریخ دقیق آن مشخص نشده است.

ارزش استقلال و پرسپولیس

به گفته رئیس سازمان خصوصی سازی، در فروردین ماه امسال ارزش باشگاه پرسپولیس 1800 میلیارد تومان و ارزش باشگاه استقلال 1600 میلیارد تومان بوده است که در مجموع 1000 میلیارد تومان نشان داده شده است. این دو باشگاه (پیش از این اعلام شده بود که 1100 میلیارد تومان 1800 میلیارد پرسپولیس و 1000 میلیارد تومان استقلال 1600 میلیارد متعلق به برند است.) .

روند تحویل استقلال و پرسپولیس چگونه است؟

رئیس سازمان خصوصی سازی اعلام کرده بود: در مدل عرضه اولیه، پول به حساب خزانه دولت واریز می شود، اما در مدل افزایش سرمایه، پول مردم به باشگاهی می رود که سهام در آن فروخته می شود. البته مدل دوم تفاوت چندانی ندارد و شبیه عرضه اولیه با مشارکت مردم است. در مدل افزایش سرمایه، شرکت در بورس عرضه می شود و در ابتدای واگذاری مشارکت مردمی، گویی بخشی از سهام را می گیرند و پول پرداخت شده را به باشگاه تحویل می دهند.

ابتدا باید مجمع تا تایید صورت های مالی تایید شود و سپس ارزیابی در هیات واگذاری تایید شود و در نهایت این اتفاق با درج نماد در فرابورس همراه شده و امکانی برای مردم سهام این دو باشگاه را می خرند. واگذاری 10 تا 20 درصد این دو باشگاه از طریق مشارکت در افزایش سرمایه صورت می گیرد و ساختار سهامداران دو باشگاه نیز تغییر می کند که وزارت ورزش و جوانان، وزارت امور اقتصادی و دارایی، و دو باشگاه روند را در یک تعامل پیش خواهند برد. بدون شک حداقل 10 تا 20 درصد سهام این دو باشگاه به مردم واگذار می شود و تا پایان بهمن ماه نهایی می شود. علاوه بر این افراد مختلفی مانند پیشکسوتان، بازیکنان، مسئولان وزارت ورزش و جوانان و … می توانند در مالکیت این دو باشگاه مشارکت داشته باشند.

به گزارش ایسنا، با وجود وعده ها و وعده های متعدد در دولت دوازدهم مبنی بر واگذاری باشگاه ها از استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی، در نهایت این اتفاق نیفتاد و روند واگذاری باشگاه ها از استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی در دولت دوازدهم آغاز شد. تصمیم نهایی درباره خصوصی‌سازی دستگیره‌های پایتخت به دولت سیزدهم ارسال شد و آخرین پیشرفت روند خصوصی‌سازی دو باشگاه حاکی از تصویب آن در شورای عالی خصوصی‌سازی و در عین حال به تصویب شورای عالی خصوصی‌سازی بود. تبادل عالی. خصوصی سازی؛ پرونده دو باشگاه به هیئت پذیرش فرابورس ارسال می شود و عرضه اولیه بر اساس اطلاعیه فرابورس انجام می شود.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سیاست های مرگبار برای عابران پیاده!

یک کارشناس شهرسازی و ایمنی معتقد است برای کاهش تعداد عابران پیاده در تصادفات باید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.