10 تیم آفریقایی برای 5 سهم از قاره سیاه با هم رقابت می کنند


رقابت های مقدماتی جام جهانی آفریقا با برگزاری پنج دیدار به پایان می رسد تا تکلیف تیم های صعود کننده به جام جهانی قطر مشخص شود.

به گزارش ایسنا، محمد صلاح، کاپیتان تیم ملی مصر وعده داده است که انتقام شکست ماه گذشته خود را از سنگال در فینال جام ملت‌های آفریقا خواهد گرفت. دو تیم روز جمعه در مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 دوباره به مصاف هم خواهند رفت.

ناکامی در فینال جام ملت های آفریقا به خصوص برای صلاح، بهترین گلزن لیورپول تلخ بود، زیرا او در فینال جام ملت های 2017 در سال 2017 نیز مغلوب کامرون شد. هم تیمی صلاح در لیورپول نقش مهمی در اولین قهرمانی سنگال در جام ملت ها داشت. مصر روز جمعه میزبان بازی رفت و سنگال میزبان بازی برگشت سه شنبه آینده است تا یکی از پنج سهمیه آفریقا برای جام جهانی 2022 مشخص شود.

آلیو سیسه سرمربی سنگال می گوید قهرمانی در جام ملت ها متعلق به گذشته است و تنها چیزی که اهمیت دارد حضور در جام جهانی است. او در جمع خبرنگاران گفت: قهرمانی در جام ملت ها به خودی خود یک هدف نیست زیرا ما یک هدف مشترک داریم که دوباره در جام جهانی بازی کنیم.

سنگال با ادوارد مندی دروازه بان چلسی، کالیدو کولیبالی مدافع ناپولی، ادریسا گای هافبک پاری سن ژرمن و مانه به خوبی برای موفقیت آماده شده است.

رسانه های مصری گزارش دادند که محمد صلاح، کاپیتان مصری پس از شکست در ضربات پنالتی در کامرون به هم تیمی هایش گفته است که “ما ماه آینده (سنگال) دوباره با آنها ملاقات خواهیم کرد و انتقام خواهیم گرفت.

غنا – نیجریه

نیجریه شانس بیشتری برای صعود به جام جهانی دارد اما نبردهای دو تیم در مقدماتی جام جهانی همیشه حساس و شدید بوده است.

هر دو در جام ملت های آفریقا عملکرد ضعیفی داشتند و غنا پس از شکست مقابل کومور و نیجریه در دور اول حذف شد. نیجریه نیز در آغاز دور دوم از بازی ها خداحافظی کرد.

نیجریه تیم قوی تری نسبت به غنا دارد و امانوئل دنیس، اودیون ایگالو و ویکتور اوسیمهان وینگرهای موجود برای نیجریه ای ها هستند، اما ویلفرد اندیدی به دلیل مصدومیت بازی را از دست داد.

پس از شکست در جام ملت‌ها، غنا سرمربی صرب، میلووان رایوواچ را برکنار کرد و جایگزین اتو آدو شد.

کامرون – الجزایر

کامرون تونی کونسیچ پسو پرتغالی را پس از سوم شدن در جام ملت‌ها اخراج کرد و با دستور رئیس‌جمهور، ریگوبرت سانگ را سرمربی تیم ملی کرد. کامرون همچنین به درخشش چوپوموتینگ مهاجم بایرن مونیخ و وینسنت ابوبکر چشم دوخته است. از طرفی الجزایر در جام ملت ها عملکرد فاجعه باری داشت و پس از حذف در دور اول تغییرات زیادی را در ترکیب خود مشاهده کرد.

کنگو – مراکش

جمهوری دموکراتیک کنگو در بین 10 تیم دیگر شرایط بدی دارد، اما این دلیل نمی شود مراکش آنها را دست کم بگیرد. کنگو در سال 1974 با نام زئیر در جام جهانی شرکت کرد که تنها حضور این تیم در این مسابقات بود. مراکش که به مرحله یک چهارم نهایی جام ملت ها راه یافت، اشرف حکیمی را در ترکیب خود دارد که مهره کلیدی پاری سن ژرمن است اما حکیم زیاش، وینگر چلسی به دلیل اختلاف با وحید هلیل هوزیچ، سرمربی تیمش از این تیم دور خواهد بود.

مالی – تونس

تیم های مالی و تونس در جام ملت های کامرون به مصاف هم رفتند که مالی با یک گل پنالتی پیروز شد. دیدار دو تیم احتمالا بسیار نزدیک و حساس خواهد بود. تصمیم دیرهنگام عبدالله دوکور، هافبک فرانسوی اورتون برای پیوستن به تیم ملی مالی، بر قدرت این تیم خواهد افزود. تونس که در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت ها مقابل بورکینافاسو شکست خورد، پس از 6 ماه محرومیت به دلیل دوپینگ، طاها یاسین مهاجم این تیم را در اختیار دارد.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سیاست های مرگبار برای عابران پیاده!

یک کارشناس شهرسازی و ایمنی معتقد است برای کاهش تعداد عابران پیاده در تصادفات باید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.