1401 شروع تغییر در حمل و نقل عمومی / معیار عملکرد مدیریت شهری در سال جدید


رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران از همکاری دولت، شهرداری و شورا برای حل مشکلات حوزه حمل و نقل عمومی خبر داد و گفت: با همکاری خوب دولت، شهرداری و شورای شهر، زیرساخت های شهری مانند مترو، اتوبوس و … تاکسی بهبود خواهد یافت

جعفر تشکری هاشمی در گفت وگو با ایسنا، در سال جدید باید کمربندها را محکم ببندیم و گام های اساسی تری برای رفع مشکلات مردم در شهر برداریم، شهروندان ما شایسته بهترین خدمات هستند.

وی با عنایت ویژه به این مسائل گفت: ما از مشکلات عدیده در حوزه حمل و نقل عمومی، جاده های شهری، آلودگی هوا و محیط زیست آگاه هستیم.

تشکری هاشمی با بیان اینکه باید حمل و نقل عمومی را به گونه ای ساماندهی کنیم که بر وضعیت نامناسب فعلی غلبه کنیم، گفت: به شهروندان این اطمینان را می دهم که با همکاری خوب دولت، شهرداری و شورای شهر، زیرساخت های شهری مانند مترو، اتوبوس و … تاکسی در حال بهبود است و شهروندان در سال 1401 شاهد آغاز تحول در این مناطق خواهند بود.

وی گفت: 1401 آزمون جدی عملکرد در این دوره از مدیریت شهری خواهد بود. هر چه بیشتر کار می کردیم نظم و امنیت ترافیکی و سلامت مردم بیشتر به چشم می آمد. البته در دوره مدیریت جهادی کارهای زیادی انجام شد که متأسفانه ادامه پیدا نکرد، مثل طرح خط سفید که بر انضباط ترافیکی متمرکز بود و بعد از پایان دوره چهارم شورا ادامه پیدا نکرد. همچنین استفاده از خودروهای هیبریدی و الکتریکی که در شورای راه اندازی چهارم مطرح شد اما در دوره بعد ادامه پیدا نکرد. من فکر می کنم هر کاری که اساسی و بسیار موثر می دانیم باید به طور جدی تا زمانی که نهادینه نشده است ادامه پیدا کند و این اشتباه است که کار را به تیمی بسپاریم که به آن اعتقادی ندارد یا کمتر کوشا است.

تشکری هاشمی ادامه داد: با توجه به مسئولیت بنده در کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران، مهمترین اولویت در سال 1401 توجه جدی به نگهداری و تعمیرات در بخش مترو و اتوبوس و تامین کسری ناوگان بویژه از طریق منابع دولتی است. و سرمایه.» ایجاد بخش غیردولتی، توسعه حمل و نقل پاک و نظارت بر تکمیل پروژه های نیمه تمام و اولویت دار در بخش ساختمانی.

وی افزود: شهرها موجودات زنده ای هستند که همه اجزای آن باید کارکرد خاص خود را داشته باشند. اقتصاد شهر به عنوان قلب شهر و حمل و نقل شهری و جاده ها شریان های حیاتی آن هستند. منطق شهر یا مغز شهرها، سیستم‌های یکپارچه، هوشمند و دانش‌بنیان هستند و سایر اجزای آن نیز باید بر همین اساس نقش خود را ایفا کنند. بنابراین حیات شهرها در گرو همکاری همه قوای حکومتی است و شهرداری یکی از اجزای آن است. من صمیمانه امیدوارم که آقای رئیسی با حمایت خوب مجلس و همراهی مردم آینده ای با ویژگی های مطلوبی چون اقتصاد فعال و پویا، حداکثر اشتغال و محیط زیست، منظم و با مردمی شاد و مهربان به کشور و البته تهران هدیه می دهد.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سیاست های مرگبار برای عابران پیاده!

یک کارشناس شهرسازی و ایمنی معتقد است برای کاهش تعداد عابران پیاده در تصادفات باید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.