18 درصد گوشت سفید اصفهان در اردستان تولید می شود


ایسنا/ اصفهان رئیس جهاد کشاورزی اردستان گفت: اردستان با بیش از 18 درصد گوشت سفید استان رتبه اول تولید گوشت مرغ را دارد و در حال حاضر 123 واحد گوشت مرغ فعال در این شهرستان وجود دارد.

اسحق شفیعی امروز (شنبه 28 خرداد) در نشست خبری به مناسبت هفته جهاد کشاورزی، اظهار کرد: شهرستان اردستان با دارا بودن 475 رشته قنات، 30 چشمه و 75 حلقه چاه عمیق، دومین رشته قنات در استان است. که طول کل قنات ها 265 کیلومتر است.

وی با بیان اینکه کاهش بارندگی در سال های اخیر باعث بحران کم آبی در قنات های شهرستان شده است، افزود: و خشک شدن قنات ها.

رئیس جهاد کشاورزی اردستان میزان اراضی زراعی این شهرستان را 17 هزار و 895 هکتار عنوان کرد و گفت: از این میزان حدود 12 هزار و 600 زمین زراعی و 5 هزار و 400 هکتار زمین محوطه سازی شده شهرستان را تشکیل می دهد. همچنین حدود 7 هزار نفر از ساکنان این شهرستان تحت پوشش خدمات جهاد کشاورزی هستند.

شفیعی با بیان اینکه مهمترین محصولات کشت شده در شهرستان اردستان شامل گندم، جو، ذرت و صیفی جات است، ادامه داد: مجموع تولید محصولات کشاورزی در این شهرستان به طور میانگین بیش از 270 هزار تن در سال است.

وی بالاترین سطح باغات شهرستان را انار عنوان کرد و گفت: حدود 1150 هکتار از باغات شهرستان را انار تشکیل می دهد که علیرغم اینکه در سال های گذشته اردستان از نظر کیفیت و تولید رتبه اول را داشت و در سال های اخیر به دلیل وجود آب در جایگاه نخست قرار داشت. کمبود و بیماری رتبه شهر در این زمینه کاهش یافته است.

به گزارش ایسنا، رئیس جهاد کشاورزی اردستان افزود: در شهرستان اردستان حدود 3 هزار و 500 راس دام سنگین و بالغ بر 140 هزار راس دام سبک در دام ها و مراتع شهرستان نگهداری می شود. همچنین اردستان با بیش از 18 درصد گوشت سفید در استان اصفهان رتبه اول تولید گوشت مرغ را دارد و هم اکنون 123 واحد مرغداری، 8 واحد مرغ تخمگذار و 3 واحد پرورش مرغ در این شهرک فعال است.

شفیعی گفت: جهاد کشاورزی با توجه به وضعیت کم آبی شهرستان برنامه هایی را برای حمایت از گسترش کشت گیاهان دارویی و گلخانه ای برای بهره برداران در نظر گرفته است که حمایت های این مدیریت در این راستا بوده است.

وی با اشاره به وضعیت کم آبی و شدت خشکسالی ها در سال های اخیر گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده تاکنون حدود 478 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان آبیاری شده و حدود 500 هکتار نیز به سامانه امسال اضافه می شود. “

رئیس جهاد کشاورزی اردستان از افرادی که در حوزه مشاغل خانگی فعالیت می کنند خواسته است برای اخذ مجوز فعالیت و ثبت محصولات خود و همچنین دریافت تسهیلات کم بهره به اداره جهاد کشاورزی این شهرستان مراجعه کنند.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دستگیری جاعلان اسناد در کازرون

ایسنا/پرس فرمانده انتظامی شهرستان کازرون استان فارس از دستگیری ۹ جاعل اسناد در این شهرستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.