30 فروردین آغاز آموزش حضوری در دانشگاه تربیت مدرس / خوابگاه های خوداشتغالی ویژه دانشجویان سال دوم


معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه تربیت مدرس به ایسنا گفت: در پی تماس برخی از دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس با خبرگزاری دانشجویان ایران، در اعتراض به کمبود خوابگاه برای دانشجویان سال دوم و محوطه دانشگاه و مشکلات آنها در تامین خوابگاه. آنها در دوره دوم دانشگاه پذیرفته شدند، نمی توانند از خوابگاه های دانشگاه استفاده کنند و می توانند از خوابگاه های خودگردان استفاده کنند. با توجه به بازگشت به آموزش حضوری، دانشجویان زمان کافی برای آماده سازی و دریافت خوابگاه را داشته اند، لذا دانشجویان از 30 فروردین ماه آموزش حضوری را تجربه خواهند کرد.

دکتر در گفت وگو با ایسنا، صادق دردایی، معاون دانشجویی و فرهنگی – اجتماعی دانشگاه تربیت مدرسوی با اشاره به اطلاعیه های اخیر دانشگاه تربیت مدرس مبنی بر نحوه از سرگیری آموزش حضوری و درخواست اسکان دانشجویان در خوابگاه ها، گفت: ممکن است از سرگیری آموزش های حضوری به سال جدید موکول و موکول شود. لذا در اطلاعیه های جدید از سرگیری آموزش حضوری و درخواست اسکان به دانشجویان اطلاع رسانی شد. با توجه به سیاست های اسکان دانشگاه تربیت مدرس، برای ثبت درخواست خوابگاه نیازی به مراجعه حضوری به دانشگاه نیست، تنها لازم است دانشجویان در سامانه مربوطه درخواست خوابگاه ارائه دهند. اسکان قبل از بازدید

وی ادامه داد: البته در ترم جاری خوابگاه در اختیار دانشجویانی قرار می گرفت که در حال انجام کارهای پژوهشی و یا گذراندن دروس عملی بودند و در ترم های گذشته دانشجویانی که به کار پژوهشی و دروس عملی می پرداختند از خوابگاه استفاده می کردند. طبق روال، دانشجویانی که در حال حاضر در خوابگاه های دانشگاه اقامت دارند، نیازی به ارائه درخواست ندارند و اسکان فعلی آنها ادامه خواهد داشت.

دکتر. دردایی با بیان اینکه اطلاعیه اولیه بازگشت به تدریس حضوری در دانشگاه تربیت مدرس نهم فروردین ماه اعلام شد و به دانشجویان اعلام شد، افزود: برای بازگشت به تدریس حضوری دوره ای را در نظر گرفتیم. 3 تا 4 هفته تا برنده شدن.

معاون دانشجویی و فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تربیت مدرس گفت: با توجه به اینکه این دوره برای بازگشت به تدریس حضوری مناسب است، به نظر می رسد دانشجویان روز دوم و پردیس تربیت مدرس که خوابگاه های دولتی هستند». آنها تعلق ندارند، آنها نسبت به سایر دانشگاه ها مشکل کمتری در تامین اسکان یا استفاده از خوابگاه های مستقل دارند. زیرا اطلاع رسانی های ما زودتر انجام شد و این امکان را برای آنها فراهم کردیم که برای بازگشت بهتر برنامه ریزی کنند.

وی با اشاره به ظرفیت خوابگاه های خودگردان در شرایط فعلی، گفت: برای امسال نیازی به ایجاد رشته و پردیس ترم دوم نیست و تمامی دانشگاه های کشور از این دوره ها از سال های گذشته دانشجو می پذیرند. . آخرین نسخه ابلاغیه وزارت علوم در خصوص پروتکل های بهداشتی در مراکز آموزش عالی و خوابگاه ها نیز اخیرا ارائه شده است که نسبت به نسخه قبلی تغییر کرده است.

دکتر. دردایی تصریح کرد: امکاناتی را در اختیار دانشجویان قرار می دهیم تا دانشجویان بتوانند در محیطی راحت تری به تدریس حضوری بپردازند و یا به صورت ترم یا تک درس در شهر محل سکونت خود میهمان باشند.

وی در پایان از دانشجویان واجد شرایط دانشگاه تربیت مدرس خواست برای ثبت درخواست، فرم درخواست و راهنمای پیوست را به دقت مطالعه کنند.

به گزارش ایسنا، وزیر کشور در میانه تعطیلات نوروزی سال 1401 اعلام کرد که از 14 فروردین ماه، دانشگاه های کشور به صورت حضوری به دانشجویان ارائه دهند. از آن زمان به بعد دانشگاه ها به تدریج بازگشایی شدند یا به تدریس حضوری بازگشتند.

یکی از دغدغه های این روزهای دانشجویان و دانشگاه ها موضوع خوابگاه است. زیرا پس از دو سال که بسیاری از خوابگاه ها تعطیل شدند، مشکلاتی به وجود آمد و اکنون که همه دانشجویان 100 درصد در حال بازگشت به دانشگاه هستند، ممکن است رعایت پروتکل های بهداشتی نسبت به دوران قبل از کرونا ظرفیت کمتری داشته باشد.

در پی تماس چند تن از دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس مانی برای ایجاد مشکل در پذیرش خوابگاه، به بررسی مشکل این دانشجویان پرداختیم.

یکی از این دانشجویان به ایسنا گفت: پذیرش دانشجو در دانشگاه تربیت مدرس از نوع اول و نوع دوم است و از ابتدا مطلع شدیم و پذیرفته شدیم که دانشجویان نوع اول می توانند خوابگاه روزانه و دانشجویان رشته دوم دریافت کنند. نوع ( شب ) ) خوابگاه تعلق ندارد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه تمامی دانشجویان دانشگاه تربیت در مقاطع تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل هستند، در حال حاضر 6 تا 8 جلسه تا پایان کلاس ها برای ترم جاری باقی مانده است و دانشگاه اعلام کرده است که آموزش های ما از 30 فروردین به صورت حضوری ارائه می شود. “

این دانشجوی ساکن شهرستان افزود: برای ما که دانشجوی نوبت دوم هستیم و خوابگاه متعلق به ما نیست، متاسفانه تا 30 فروردین فرصتی برای اجاره خانه یا دریافت خوابگاه مستقل وجود ندارد.

او که دانشجوی حقوق است، گفت: زمان باقی مانده کافی نیست و نمی دانیم چه کنیم.

یکی دیگر از دانشجویان خوابگاهی می گوید: قبل از کرونا دانشگاه خوابگاه اجاره می کرد و مشکلی برای اقامت شبانه یا خودگردانی نداشتیم، اما اکنون شرایط به گونه ای است که خوابگاه ها ظرفیتی ندارند و همچنین هزینه آن بسیار بالاست و در شرایط اقتصادی. من و سایر دوستان در حال حاضر توانایی پرداخت این هزینه را نداریم، زیرا به غیر از محل اقامت، هزینه زندگی در تهران نیز بسیار بالاست.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سیاست های مرگبار برای عابران پیاده!

یک کارشناس شهرسازی و ایمنی معتقد است برای کاهش تعداد عابران پیاده در تصادفات باید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.