97 درصد اراضی منابع طبیعی سنددار شده اند


رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به اقدامات انجام شده در محدوده طرح کامل کاداستر (کاداستر) گفت: 97 درصد کاداستر منابع طبیعی تحقیق و سند صادر شده است و 3 درصد مابقی آن است. در دست کمیسیون های مداخله تا زمانی که اسناد را صادر کنیم.

حسن بابایی، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در گفت وگو با ایسنا، در پاسخ به سوالی مبنی بر «حمایت از شرکت های دانش بنیان» برای تحقق شعار سال، گفت: اولین قدمی که برای حمایت برداشته ایم. قرار بود شرکت های دانش یک شورای راهبردی برای حمایت از آنها تشکیل دهند.» دستورات ویژه ای برای تسریع در روند ثبت شرکت های دانش و ثبت اختراعات و علائم تجاری آنها داده شد. تا امروز سه جلسه هیئت راهبردی تشکیل شده است و هفته گذشته جلسه ای با حضور 45 شرکت دانش بنیان برای تشخیص و دسته بندی مسائل برگزار شد. این جلسات را با شرکت های دانش بنیان ادامه خواهیم داد تا چالش های ثبتی این شرکت ها را شناسایی و به ریاست محترم قوه قضاییه گزارش دهیم. رئیس قوه قضائیه با توجه به سیاست های کلان قوه قضائیه و سند تحول قضایی به معاضدت حقوقی شرکت های دانش بنیان توجه ویژه دارد.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره طرح جامع کاداستر (کاداستر) و میزان اجرای آن در کشور، گفت: کاداستر در سه لایه در حال انجام است. لایه اول منابع طبیعی است که 97 درصد ثبت این منابع مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته است و 3 درصد مابقی در اختیار کمیسیون های تداخلی است، یعنی تفاوت موضوع اراضی و منابع طبیعی. این اختلافات باید حل شود و به ما ابلاغ شود تا بتوانیم اسناد را صادر کنیم. لایه دوم، مزارع کشاورزی است که در آن مشغول به کار هستیم و امیدواریم با انجام کاداستر کشاورزی بتوانیم کار خوبی برای کشاورزان انجام دهیم. از آنجایی که صدور اسناد کاداستر کشاورزی تقاضا محور است نیاز به همکاری کشاورزان و ارائه سند مالکیت دارد و برای این امر کمیسیون های ویژه ای در تمام استان ها ایجاد کرده ایم که می گویند هر سه شنبه جلسه تشکیل می دهند. من و معاونان هم در این جلسه شرکت کردیم تا بتوانیم در بحث کشاورزی که مهمترین قسمت ثبت نام است، خوب عمل کنیم.

بابایی با بیان اینکه لایه سوم کاداستر نیز بافت شهری است، گفت: سال هاست که کاداستر را با صدور اسناد یک برگی اجرا می کنیم و در کلان شهرها کار خوبی انجام شده است. طرح اساسی که در رابطه با اسناد جعلی داریم این است که همه روستاهای ما سند یک صفحه ای داشته باشند. با صدور اسناد تک برگی فاصله بین روستاییان کاهش می یابد و می توانند از سند تک برگی نیز برای دریافت تسهیلات برای کمک به توسعه کشاورزی در روستاها استفاده کنند.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سیاست های مرگبار برای عابران پیاده!

یک کارشناس شهرسازی و ایمنی معتقد است برای کاهش تعداد عابران پیاده در تصادفات باید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.